Co je hostitelská péče
Co je hostitelská péče

Hostitelská péče je dlouhodobý a pravidelný přátelský kontakt dítěte z dětského domova s jednotlivcem, párem či rodinou.

Hostitel se nestává náhradním rodičem, ale nabízí dítěti možnost trávit spolu čas, prožívat dlouhodobý vztah, který může pokračovat i do dospělosti.

Hostitelská péče byla pro nás od začátku působení takovým srdcovým projektem, který dlouhodobě podporujeme a nechceme se ho vzdát, protože v hostitelskou péči věříme. To byl také důvod, proč jsme zpracovali komplexní metodiku pro zájemce i odbornou veřejnost nebo získali akreditaci našich seminářů. Přes to všechno byla hostitelská péče pro ostatní rozsáhlé aktivity vždy tak trošku na okraji.

A tak když nás na sklonku roku 2023 oslovily Zuzka, Katka a Lenka s tím, že chtějí projekt hostitelské péče rozvinout a “šlápnout do něj”, nebylo co řešit. Společně si přejeme, aby každé dítě v ústavní výchově mělo otevřenou cestu k hostitelské péči. Cestu k pozornosti a lásce.

Chceme být podporou pro všechny zúčastněné strany – děti, hostitele, dětské domovy i pracovníky OSPOD, a v případě zájmu jim poskytnout konzultace, sdílení dobré praxe, provázení a pomoc při řešení různých situací. Zprostředkujeme odborný pohled i vlastní zkušenosti s hostitelskou péčí.

Metodika hostitelské péče Stáhnout
Hostitelská péče je dlouhodobý a pravidelný přátelský kontakt dítěte z dětského domova s jednotlivcem, párem či rodinou.

Chcete si o tom popovídat?

Poradíme jak na to, podpoříme, pomůžeme.